Cenne zwycięstwo na początek!

Dnia 03.04.2016r. o godzinie 15:00 w Kościerzynie został rozegrany mecz 12 kolejki A klasy pomiędzy Sokołem Kościerzyn a Iskrą Bądecz. Pogoda tego dnia dopisywała, co odzwierciedliło się w postaci wielu kibiców. Sokół wyszedł na murawę następującą jedenastką:(Kania-Klapa,Jaworski,Kamiński Jakub,Sobecki,Kamiński Kacper,Duszyński ,Grochowski Mateusz,Nowacki,Jankowski,Cebrat).W rezerwach:(Fąs,Werner,Grochowski Michał). Pierwsza połowa w wykonaniu naszych piłkarzy wyglądała słabo,naszym zawodnikom nic nie wychodziło,brakowało celności podań oraz przyjęcia. Wyśmienitą okazję w 10 minucie wykorzystał Mateusz Nowacki wyprowadzając Sokoła na prowadzenie 1:0. Goście też mieli swoje szanse,ale nie potrafili ich wykorzystać. Wynik do przerwy: 1:0. W przerwie trener Dłoniak dał parę uwag swoim podopiecznym,którzy ponownie zaczęli popełniać wiele błędów,co zemściło się w 57 minucie kiedy to Iskra po dośrodkowaniu wyrównała stan meczu na 1:1. Piłkarze nie składali broni i walczyli o każdy centymetr boiska,rywale w drugiej połowie bardzo napierali na bramkę,którą strzegł Łukasz Kania. Nasi piłkarze z każdą minutą grali coraz gorzej aż do 92 minuty kiedy to fenomenalnym wybiciem popisał się nasz bramkarz,który podał idealną piłkę do Mateusza Nowackiego,który przyjął,odwrócił się i pięknym strzałem pokonał bramkarza gości,ustanawiając wynik 2:1 dla Sokoła,którego już goście nie potrafili zmienić. Ową wygraną można uznać za cud,ponieważ tego dnia nic nie wychodziło naszym piłkarzom!